Ile można zarobić na prowadzeniu myjni bezdotykowej?

W ostatnich latach coraz większą popularność zdobywają takie rodzaje działalności gospodarczej, które pozwalają generować niemalże pasywny dochód. Jedną z takich opcji jest z pewnością prowadzenie własnej, samoobsługowej myjni samochodowej. Pytanie brzmi: czy jest to działalność opłacalna?

Koszta stałe prowadzenia myjni bezdotykowej

Prowadzenie każdego rodzaju działalności gospodarczej wiąże się z pewnymi kosztami – myjnia bezdotykowa nie jest tu absolutnie żadnym wyjątkiem. Podstawowe, oczywiście, są koszta związane z zakupem i eksploatacją mediów, takich jak prąd, woda, ścieki oraz gaz. Opró

cz tego pod uwagę należy wziąć koszta eksploatacyjne – czyli takie, jak:

  • koszta związane z ochroną i konserwacją obiektu
  • koszta substancji czyszczących i środków chemicznych
  • koszta związane z naprawą myjni i ewentualną wymianą uszkodzonych elementów.
  • koszta związane z obsługą myjni

Z pewnością  warto na wczesnym nawiązać współpracę z firmą zajmującą się budową myjni bezdotykowych. Pozwoli to w profesjonalny sposób oszacować koszta takiej inwestycji, a także możliwie jak najbardziej dopasować wygląd i funkcjonalność myjni do własnych potrzeb i możliwości. Partner taki może stać się również dostawcą wysokiej jakości materiałów przeznaczonych do eksploatacji myjni – chemii czyszczącej oraz wszelkich dodatków, takich jak odkurzacze, czy trzepaki do dywaników samochodowych. Wiąże się to ze sporą oszczędnością wydatków – wybierając dedykowane produkty naszego partnera możemy liczyć się ze znacznie niższymi kosztami, niż gdybyśmy pozyskiwali je na własną rękę z zewnętrznego źródła.

Ile można zarobić na prowadzeniu myjni bezdotykowej?

Prowadzenie własnej myjni bezdotykowej wiąże się niewątpliwie ze stosunkowo niewielkim nakładem pracy. Najprawdopodobniej na podstawową obsługę myjni (kontrola działania sprzętu, uzupełnienie środków czyszczących,odbiór zgromadzonej danego dnia gotówki) poświęcimy nie więcej, niż półtorej godziny dziennie. Czy biznes, przy którym pracujemy tak niewiele może okazać się opłacalny?


Jak najbardziej tak, choć trzeba nadmienić, że to,  jaki konkretnie przychód uzyskamy z tytułu prowadzenia naszej myjni zależy od kilku różnych czynników. Po pierwsze – miejsce, w którym będziemy prowadzili działalność ma kolosalne znaczenie. Uruchamiając myjnię w pobliżu popularnie odwiedzanych miejsc, takich jak centrum handlowe, czy stacja paliw, lub po prostu na ruchliwym odcinku drogi, mamy o wiele większe szanse na satysfakcjonujący zyski, niż uruchamiając ją na przedmieściach niewielkiego miasta. Po drugie – ważne jest także to, ile stanowisk oferuje nasza myjnia – rzecz jasna, im więcej ich będzie, tym więcej klientów będzie w stanie skorzystać z niej w tym samym momencie.


A zatem – ile, ogólnie rzecz biorąc, można w skali miesiąca zarobić na prowadzeniu takiej myjni? Okazuje się, że naprawdę sporo – od 15 do nawet 40 tysięcy złotych – przy czym jest to kwota już po uiszczeniu comiesięcznych zobowiązań.

Dlaczego prowadzenie myjni bezdotykowej jest opłacalne?

Myjnia bezdotykowa to bez wątpienia perspektywiczny pomysł na biznes. W dzisiejszych czasach niemal każdy posiada samochód – samochód, który trzeba okresowo czyścić, a najlepiej wykorzystać do tego celu właśnie bezdotykową myjnię. Profesjonalna myjnia wyposażona w części i urządzenia wykonane przez jej producenta naprawdę rzadko ulega jakimkolwiek awariom, a to oznacza, że prace serwisowe będziemy wykonywali sporadycznie. Co więcej – wszelkie maszyny są tu w pełni samoobsługowe, co sprawia, że nie musimy zatrudniać jakichkolwiek pracowników do obsługi myjni. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *