Jakiej lokalizacji potrzebujesz aby otworzyć myjnię samochodową?

Bezdotykowa myjnia samochodowa jest coraz częściej wybieranym sposobem na zainwestowanie swoich pieniędzy. Taki rodzaj biznesu szybko amortyzuje poniesione koszty i zaczyna przynosić zyski, nie wymagając przy tym pracowników czy zakładów konserwujących urządzenia. Należy jednak pamiętać, że głównym czynnikiem przynoszącym sukces samochodowej myjni bezdotykowej jest lokalizacja na jakiej będzie ona wybudowana. W związku z tym warto poznać zasady, którymi należy się kierować wybierając miejsce na budowę takiej myjni. Poza lokalizacją, bardzo ważna jest technologia w jakiej zbudowana jest myjnia, jednak w tym przypadku warto zdać się na pomoc firmy MTech Polska posiadającej wieloletnie doświadczenie w tej kwestii. 

Wybór miejsca budowy samochodowej myjni bezdotykowej – dlaczego jest tak ważny?

Wybranie odpowiedniego miejsca pod budowę samochodowej myjni bezdotykowej to jedna z najważniejszych decyzji, którą musimy podjąć przed zrealizowaniem tej inwestycji. Od lokalizacji zależy wysokość osiąganych zysków, ilość klientów odwiedzających myjnię czy koszty wymagane do postawienia myjni. Poniżej przedstawione zostaną najważniejsze czynniki, którymi należy kierować się przy wyborze lokalizacji dla myjni bezdotykowej.

Odpowiednia powierzchnia działki

Zwyczajowo przyjmuje się, że jedno stanowisko mycia z wymaganym dojazdem zajmuje około 150-200 metrów kwadratowych. Taka powierzchnia to minimum zapewniające klientom myjni zachować odpowiednie, bezpieczne odległości oraz wykonywać manewry.

Plan zagospodarowania przestrzennego, w którym uwzględniona jest myjnia

Warto pamiętać, że nie wszystkie działki nadają się pod budowę samochodowej myjni samoobsługowej. Oprócz właściwości geofizycznych, ważne jest również spełnienie warunków administracyjnych. Działka, na której zamierzamy postawić myjnię samoobsługową, musi mieć charakter usługowy. Przed zakupem gruntu, warto więc sprawdzić plan zagospodarowania przestrzennego, którym jest on objęty i zweryfikować jaka zabudowa może zgodnie z nim powstać.

Bliska odległość od przyłączy mediów – wody, prądu czy kanalizacji sanitarnej i deszczowej

Równie ważnym aspektem przy wyborze działki jest doprowadzenie do niej potrzebnych mediów. Jeżeli nieruchomość nie jest uzbrojona w wymagane przyłącza, trzeba zapoznać się z ich najbliższymi lokalizacjami, ponieważ doprowadzenie mediów generuje często duże koszty dodatkowe oraz wydłuża proces inwestycyjny nawet o kilkanaście miesięcy. Przyszli właściciele myjni samoobsługowych często szukają działek w pobliżu innych działalności gospodarczych, takich jak warsztaty samochodowe, sklepy, stacje kontroli pojazdów czy stacje benzynowe. Dzięki takiemu rozwiązaniu, bliźniacze biznesy wspólnie napędzają swoje obroty. 

Bliskość myjni względem skupisk ludzi

Ilość klientów generuje zyski właściciela myjni samoobsługowej, więc ważnym aspektem przy poszukiwaniu lokalizacji jest bliskość jak największej ilości skupisk ludzi. Świetnym rozwiązaniem jest nabycie działki znajdującej się w pobliżu ruchliwej ulicy, centrum handlowego czy dużego blokowiska. 

Łatwy dojazd i dobra widoczność myjni

Przy wyborze odpowiedniej lokalizacji, warto zorientować się czy nasza myjnia będzie dobrze widoczna dla klientów. Równie ważne jest oznaczenie dojazdu do myjni znakami kierunkowymi, pozwalające na zwiększenie zysków myjni niewielkim kosztem.

Co jeszcze jest istotne przy budowie myjni bezdotykowej?

Poza wyborem dogodnej lokalizacji, kluczowa jest również wysoka jakość wybudowanej myjni. Aby dobrze zrealizować ten punkt, warto zapoznać się z ofertą firmy MTech Polska – lidera w branży budowania myjni samoobsługowych, dzięki któremu po konsultacjach i kalkulacjach wydatków, możemy zlecić kompleksowe wybudowanie myjni samoobsługowej objętej pełną obsługą gwarancyjną i pogwarancyjną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *