Najlepsze lokalizacje na myjnie samoobsługowe

Budowa myjni samoobsługowej to doskonały pomysł na inwestycję. Przedtem należy jednak uwzględnić wiele czynników, które mogą przesądzić o jej sukcesie. Tylko wtedy zyski z myjni będą szybkie i wysokie. Szczególną uwagę trzeba poświęcić wyborowi właściwej lokalizacji do wybudowania myjni bezdotykowej. Jakimi zasadami warto się kierować?

Bliskość przyłączy mediów

Zanim podejmie się ostateczną decyzję o zakupie lub wydzierżawieniu gruntu, konieczne jest upewnienie się, czy na działce lub w jej bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się przyłącza mediów. Doprowadzanie ich do nieuzbrojonej działki nie tylko przyczynia się do wzrostu kosztów, ale także do wydłużenia całego procesu inwestycji. Między innymi z tego powodu myjnie są otwierane często na działkach, na których jest zlokalizowany już np. warsztat samochodowy, stacja benzynowa, stacja kontroli pojazdów czy też sklep. Taka inwestycja będzie niezwykle korzystna dla obu stron.

Bliskość dużych skupisk ludzi

Myjnia samoobsługowa powinna przede wszystkim przynosić spory zysk. Taki efekt można osiągnąć wyłącznie wtedy, gdy będzie ją odwiedzało wielu klientów. Właśnie dlatego najlepiej jest wybierać miejsca zlokalizowane w pobliżu dużych skupisk ludzi. Najlepsze działki pod budowę myjni to te znajdujące się np. blisko centrów handlowych, osiedli, blokowisk czy po prostu ruchliwych ulic. 

Uwzględnienie zagospodarowania przestrzennego

Warto mieć na uwadze, że nie na wszystkich działkach da się wybudować myjnię samoobsługową. Należy bowiem przestrzegać zagadnień formalnych i wybrać działkę o charakterze usługowym. Warto więc sprawdzić w planie zagospodarowania przestrzennego jakiego rodzaju zabudowa może stanąć na danej działce.

Dobra widoczność i dojazd

Przy wyborze lokalizacji należy wziąć przede wszystkim pod uwagę, czy myjnia będzie od razu widoczna dla potencjalnych klientów. Dojazd do niej musi być właściwie oznaczony, a sam obiekt nie powinien być w żaden sposób zasłonięty. W przypadku utrudnionego dojazdu należy zadbać również o postawienie odpowiednich znaków. Wszystkie te działania nie są kosztowne, a mogą wpłynąć na większe zyski. Myjnia powinna być zauważalna zarówno przez kierowców, jak i przechodniów. 

O czym jeszcze warto pamiętać przed wyborem miejsca na myjnię samoobsługową?

Wybierając miejsce do budowy myjni samoobsługowej lepiej jest unikać lokalizacji, w których znajduje się już dużo podobnych obiektów. Klienci prawdopodobnie posiadają już swój ulubiony i niechętnie zmienią swoje preferencje. Oryginalnym rozwiązaniem będzie wybudowanie myjni w miejscu często odwiedzanym przez samochody, lecz mniej typowym niż sklep czy stacja benzynowa. Mowa o miejscach takich jak np. urząd miasta. Może się okazać, że taka decyzja przyniesie w przyszłości spore zyski. W końcu wiele osób załatwia codziennie sprawy w tego typu lokalach. Co w przypadku chęci budowy myjni w mniejszej miejscowości? Również wtedy warto wybrać teren, na którym znajduje się już np. stacja benzynowa. W mniejszych miejscowościach i na wsiach łatwiej jest podpytać mieszkańców o ich preferencje i na tej podstawie ustalić miejsce budowy myjni. Jeśli wieś jest mała, obiekt może stać np. w pobliżu kościoła. Ważny jest po prostu wybór miejsca uczęszczanego, niezależnie od wielkości miejscowości. Budową myjni bezdotykowych zajmuje się m.in. firma MTECH. W przypadku chęci postawienia takiego obiektu warto się z nią skonsultować, ponieważ specjaliści z chęcią udzielą niezbędnych porad i wskazówek, a także rozwieją ewentualne wątpliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *