Inwestycja w myjnię samoobsługową – jakich błędów unikać?

Rynek myjni bezdotykowych stale się rozwija, a sama inwestycja wciąż wykazuje dużą stopę zwrotu. Jeśli interesujesz się tym tematem i chcesz postawić myjnię, która zmieni się w biznes pasywny, przeczytaj ten wpis. Nasi eksperci podpowiadają w nim, jakich błędów unikać.

Myjnia samoobsługowa – doskonały pomysł na biznes

W ostatnich latach myjnie samoobsługowe pojawiały się jak grzyby po deszczu. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ inwestycja w taki obiekt szybko zmienia się w biznes pasywny. Wielu ekspertów szacuje, że nakłady inwestycyjne mogą się zwrócić już po 5 latach. Dużym atutem przedsięwzięcia jest fakt, że myjnie samochodowe są biznesem skalowalnym. Niejeden inwestor rozpoczynał od jednej, a obecnie zarządza kilkoma obiektami.

W tym miejscu warto jednak wtrącić słowo przestrogi. Chociaż budowa myjni to doskonały pomysł na biznes, pośpiech jest złym doradcą. Inwestorzy, którzy nie przemyśleli wszystkich niuansów lub nie korzystali z pomocy doświadczonego wykonawcy, popełnili sporo błędów, które trudno naprawić.

Jeśli myślisz o otwarciu własnej myjni samoobsługowej i chcesz, żeby ten obiekt przynosi realny dochód, musisz wiedzieć, jakich pomyłek unikać. W tym artykule eksperci Mtech Polska dzielą się swoimi spostrzeżeniami.

Budowa myjni bezdotykowej – najczęściej spotykane błędy

Potencjalne pułapki czekają na Inwestora na różnych etapach realizacji projektu. Żeby odnieść sukces, musisz uważnie przeanalizować lokalizację, projekt, gabaryty obiektu, a także zastosowaną technologię i wyposażenie.

Najczęstsze błędy, które mogą doprowadzić myjnię do skraju opłacalności, to:

 • budowa myjni w sposób niezgodny z projektem lub prawem budowlanym
 • brak dostosowania myjni do wymogów sanitarnych (np. źle wykonana posadzka i odpływy)
 • brak urządzenia do rozmieniania banknotów i terminala do płatności bezgotówkowych
 • liczba stanowisk niedostosowana do popytu na usługę
 • technologia podobna do tej, której używa konkurencja, lub słabsza

Jak uniknąć błędów przy budowie myjni?

Jeśli chcesz uniknąć błędów, przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych kieruj się twardymi danymi, a nie emocjami. Poniżej przedstawiamy najważniejsze kwestie, które każdy przedsiębiorca powinien wziąć pod uwagę. Zastosuj nasze podpowiedzi, żeby cieszyć się dochodowym biznesem.

Przeanalizuj konkurencję

To bardzo ważne, aby przed rozpoczęciem jakikolwiek prac na wybranej działce dobrze przeanalizować rentowność przedsięwzięcia. Ma na nią wpływ między innymi konkurencyjność świadczonych usług. Zastanów się więc:

 • czy w wybranym mieście działają już jakieś myjnie?
 • jeśli tak, to jak wygląda ich oferta? czy klienci mają już jakieś przyzwyczajenia i preferencje?
 • czy w danej lokalizacji jest zapotrzebowanie na usługi mycia auta?
 • czy w pobliżu znajdują się miejsca, które przyciągają ludzi (galerie handlowe, stacje benzynowe, itp.)

Jeśli po uważnej analizie lokalnego rynku dojdziesz do wniosku, że przedsięwzięcie ma duże szanse powodzenia, czeka Cię wybór konkretnego wykonawcy.

Wybierz sprawdzonego producenta myjni

Podpisanie umowy z firmą, która ma doświadczenie w budowie i serwisowaniu myjni to świetny sposób na uniknięcie wielu błędów. Na przykład inwestorzy współpracujący z Mtech Polska mogą liczyć na wsparcie już w początkowym etapie, takim jak sondowanie rynku.

Ponadto, decydując się na zakup myjni u sprawdzonego producenta, otrzymujesz:

 • szczegółowy biznesplan
 • pomoc przy uzyskiwaniu pozwoleń
 • profesjonalną realizację inwestycji
 • niezawodną technologię, która wyróżni Cię na tle konkurencji
 • dostęp do autoryzowanego serwisu
 • merytoryczne wsparcie na każdym etapie inwestycji.

Postaw na projekt, który przyniesie zyski

Dzięki pomocy Mtech Polska bezpiecznie zainwestujesz w myjnię samoobsługową. Nasi eksperci pomogą Ci dopasować wielkość obiektu do rzeczywistego popytu na usługę, a nie do wymiarów działki. Dzięki temu unikniesz dodatkowych kosztów związanych z utrzymaniem nieużywanych stanowisk. Co więcej, decydując się na współpracę z nami, możesz liczyć na atrakcyjną identyfikację wizualną, wyjątkową niezawodność i funkcjonalność urządzeń. W ten sposób wyróżnisz się na tle konkurencji i przyciągniesz klientów.

Chcesz wiedzieć więcej o możliwościach budowy myjni bezdotykowej na Twojej działce? Skontaktuj się z nami, aby uzyskać szczegółową wycenę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *