Aktywna piana – doskonały program do mycia samochodu

Samodzielne mycie samochodu na dobrze zaprojektowanej myjni bezdotykowej jest bardzo proste i przyjemne. Technologią, z której wielu kierowców chętnie korzysta, jest aktywna piana. W tym artykule wyjaśniamy, czym tak naprawdę jest aktywna piana, jak poprawnie jej używać i dlaczego przy budowie myjni warto uwzględnić ten dodatkowy program.

Aktywna piana – czym jest i jak działa?

Aktywna piana (w wersji mPower – niskociśnieniowej lub wysokociśnieniowej) to skoncentrowany preparat do mycia aut o wysokiej skuteczności. Środek tworzy zwartą powłokę, która zmiękcza brud i sprawnie go usuwa. Aktywna piana może być stosowana:

  • przed myciem zasadniczym, aby wstępnie oczyścić auto i przygotować je do kolejnych zabiegów pielęgnacyjnych lub
  • jako samodzielny środek czyszczący.

Preparat nakłada się w bezpieczny dla karoserii sposób za pomocą specjalnej lancy (tzw. pianownicy). Dodatkowo w ofercie Mtech dostępna jest funkcja szczotki z pianą XXL, która pozwala łączyć mycie pianą z myciem mechanicznym.

Jak poprawnie używać aktywnej piany do mycia samochodu?

Jedynie poprawne użycie aktywnej piany gwarantuje uzyskanie zadowalających rezultatów. W przypadku myjni bezdotykowych projektowanych przez MTech środek spieniający (piana mPower) może być podawany pod wysokim lub niskim ciśnieniem. Ułatwia to jego równomierne rozprowadzenie po powierzchni karoserii i dotarcie do trudno dostępnych miejsc.

W jaki sposób użyć tego programu mycia?

  • Nakładanie aktywnej piany najlepiej zacząć od dolnej części pojazdu. W tych miejscach zwykle gromadzi się najwięcej brudu, który dodatkowo często zasycha, przez co jego usuwanie jest wyjątkowo kłopotliwe.
  • Najpierw rozprowadź preparat na felgach i progach, a następnie powoli kieruj się ku górze. Zadbaj o to, aby środek dokładnie pokrył jego powierzchnię.
  • Pianę nakładaj zawsze na suchą karoserię! Wówczas piana bez problemu utrzyma się na powierzchni auta, dzięki czemu skutecznie usunie nawet bardzo uporczywe zabrudzenia.
  • Jeśli to możliwe, odczekaj kilka minut, żeby aktywny środek chemiczny miał czas zadziałać.

Prawidłowe spłukiwanie aktywnej piany

Preparat po kilku minutach zacznie spływać z auta i już wtedy możesz użyć kolejnego programu pod ciśnieniem, aby go zmyć.

Spłukiwanie rozpocznij od dachu, a następnie powoli przesuwaj się ku dołowi. Ważne, aby nie doprowadzić do zaschnięcia aktywnej piany na powierzchni auta, ponieważ wtedy preparat straci swoje właściwości, co może prowadzić do powstania nieestetycznych zacieków.

Aktywna piana – dlaczego warto z niej korzystać?

Z punktu widzenia kierowcy aktywna piana to świetna alternatywa dla zwykłego szamponu lub proszku, albo uzupełnienie dla nich. Wybierając ten preparat, można w krótkim czasie umyć samochód bez większego wysiłku. Program jest szczególnie polecany w przypadku trudnych, zaschniętych zabrudzeń. Jednocześnie ten preparat bardzo ładnie pachnie, nie pozostawia smug i jest bezpieczny dla lakieru.

Mycie auta przy użyciu aktywnej piany jest szybkie i bezproblemowe, ale posiada jeszcze dodatkowy walor. Piana robi doskonały efekt wizualny działający na wyobraźnię i pozwalający oczekiwać dobrego efektu, dlatego klienci bardzo często korzystają z tego udogodnienia. Dzięki aktywnej pianie również mycie szczotką staje się bardziej bezpieczne dla karoserii. Piana tworzy dodatkową warstwę ochronną zmniejszającą ryzyko, że na powierzchni lakieru powstaną rysy i mikrouszkodzenia.

Jeśli planujesz inwestycję w myjnię bezdotykową, rozważ wzbogacenie oferty o program aktywnej piany. Skontaktuj się z naszym przedstawicielem, aby poznać więcej szczegółów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *