Innowacje Mtech

 
 
 
 

Dzięki rozwiązaniom stworzonym przez naszych inżynierów i programistów, myjnie bezdotykowe MTech Polska osiągają najwyższe wskaźniki bezawaryjności i wydajności. Kluczem jest staranny dobór najlepszych dostępnych podzespołów, ich dokładna analiza pod kątem potencjalnych ograniczeń, wyodrębnienie kluczowych węzłów i otoczenie ich szczególną ochroną. Automatyzacja procesów prowadzi do ograniczenia kosztów obsługi i zwiększa rentowność inwestycji. Poniżej tylko najważniejsze rozwiązania inżynieryjne MTech:

wydajność


bezpieczeństwo

oszczędność

Smart floor

Heat control

System inteligentnego sterowania podgrzewaniem posadzek myjni: myjnia dzięki czujnikom umieszczonym w betonowej posadzce, dostosowuje moc podgrzewania wyłącznie do temperatury niezbędnej do rozmrażania nie powodując strat ciepła, co zdecydowanie zmniejsza koszty ogrzewania i zwiększa rentowność inwestycji. W standardowych rozwiązaniach obecnych na rynku, proponowanych przez konkurencję, myjnia przełącza się w tryb ZIMA i utrzymuje wysoką temperaturę posadzek bez względu na warunki zewnętrzne, zwiększając koszty użytkowania myjni zimą.

Kontrola pracy kotła: dzięki czujnikom temperatury zainstalowanym na kotle, komputer myjni kontroluje pracę kotła i zabezpiecza go przed skutkami niebezpiecznych sytuacji. W przypadku braku mocy cieplnej (spowodowanej brakiem paliwa lub awarią) myjnia automatycznie wyłącza system podgrzewania posadzek, co pozwala uniknąć potencjalnej awarii kotła. W przypadku zastosowania hybrydowego systemu dozowania, myjnia przełączy się automatycznie z trybu mycia proszkiem na mycie płynem.

Recyrkulacja monet

Precise measure

MTech hybrid 

Osmocare 

Precyzyjny system dozowania pozwalający osiągnąć optymalny i powtarzalny efekt mycia: w myjniach MTech wykorzystujemy zarówno chemię płynną jak i mikroproszek. Dozownik proszku sterowany jest przy pomocy centralnego komputera. System ślimakowy odmierza dokładną ilość środka dzięki algorytmowi uwzględniającemu aktualną ilość aut mytych jednocześnie. Wszystkie parametry dozowania można zmieniać zdalnie. Chemię płynną zaś dozujemy przy pomocy precyzyjnych przepływowych dozowników mechanicznych, dzięki którym proporcja środka myjącego i wody jest zawsze identyczna. Stosujemy również elektryczne dozowniki iniekcyjne.

Hybrydowy system dozowania chemii: dzięki zastosowaniu podwójnego systemowi dozowania, program mycia zasadniczego może być w zależności od preferencji realizowany przy pomocy płynu lub proszku. Pozwala to na dużą elastyczność i lepszą kontrolę nad kosztami. Przykład: myjnia działa zimą na proszek a latem na płyn. Zastosowanie tego systemu pozwala zwiększyć bezpieczeństwo myjni, w sytuacji braku ogrzewania.

W myjniach MTech stosujemy automatyczne przepłukiwanie membran osmotycznych, które znacznie przedłuża ich żywotność. Instalacja odwróconej osmozy w naszych myjniach jest sterowana z poziomu centralnego komputera myjni. Dzięki temu oraz zastosowaniu odpowiednich rozwiązań inżynieryjnych kontrolujemy parametry pracy urządzeń, możemy otrzymywać raporty o ich nieprawidłowym działaniu. Zastosowanie dodatkowych reduktorów ciśnienia przy spadku ciśnienia pozwala bezpiecznie wyłączyć system.

Czy piana może dobrze umyć auto ? Po pierwsze potrzebna jest odpowiednia chemia, nie taka która będzie miała w sobie wyłącznie komponenty spieniające a zero myjących. Po drugie pianę lepiej nakładać na suchą karoserię, wtedy się dłużej utrzyma i ma więcej czasu na neutralizowanie brudu. Po trzecie czas, dobrze odczekać chociaż 2 minuty, efekt może być na prawdę bardzo zadowalający.
Jaka piana ? Warianty do wyboru: piana na niskim lub wysokim ciśnieniu, w zależności od upodobań naszych Klientów:

Piana na wysokim ciśnieniu:
 
 

+ lepsze wrażenie z nakładania, klient ma wrażenie, że piany jest objętościowo więcej
+ szybkość nakładania
+ mniejsze opóźnienie między naciśnięciem przycisku a początkiem oprysku
- duży wydatek chemii i wody (2-3x większy niż w przypadku rozwiązania na niskim ciśnieniu)
- trochę więcej piany zostaje później na stanowisku niż w przypadku niskiego ciśnienia
- potencjalna konieczność podniesienia ceny tego programu

Piana na niskim ciśnieniu:

 

+ niski wydatek chemii i wody (2-3x mniejszy niż przy rozwiązaniu na wysokim ciśnieniu)
+ mniejszy rozprysk i czyściej na stanowisku mycia niż w przypadku piany na wysokim ciśnieniu
+ tańsza w zakupie jak również w późniejszym serwisie
- długość nakładania (ale nie jest źle, około 1 minuty na pokrycie całego auta)
- opóźnienie przy włączeniu programu (piana pod ciśnieniem 15 bar więc od wciśnięcia przycisku programowego do początku oprysku mija kilka sekund, nie jest to jednak zbyt uciążliwe)
- nieco uboższe wrażenie estetyczne

Water recycling

Aku-store

Myjnie MTech są urządzeniami przyjaznymi środowisku co najmniej z kilku powodów. Jednym z nich jest zastosowanie systemu odzysku odrzutu wody osmotycznej. W procesie odwróconej osmozy powstaje woda demineralizowana którą wykorzystujemy do spłukiwania na ostatnim programie mycia NABŁYSZCZANIE I OSUSZANIE. To dzięki niemu na karoserii nie pozostają po myciu plamy i zacieki. Przy produkcji tzw. wody osmotycznej zużywamy wodę sieciową w proporcji 2/3 do 1/3. Oznacza to, że mniej więcej 1/3 jest odrzutem o dużej zawartości minerałów takich jak mangan czy żelazo. System recyklingu wody pozwala ją odzyskać i wykorzystać ponownie do dalszego mycia.

Zastosowanie akumulatorów hydraulicznych w myjni powoduje wydłużenie żywotności uszczelnień i innych elementów w układzie wysokiego ciśnienia na myjni. Ich zadaniem jest magazynowanie energii i szybkie jej oddawanie w przypadku nagłego zapotrzebowania. Oprócz akumulowania energii, urządzenia te tłumią uderzenia ciśnienia, zmniejszają falowanie ciśnieniowe w obwodach hydraulicznych i zapobiegają kawitacji i powodowanym przez nią ubytków.