Piana aktywna

Bezdotykowe myjnie cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. To jeden z najlepszych sposobów na dokładne umycie swojego samochodu i pozbycie się z niego wszelkich zabrudzeń. Bardzo ważne jest jednak to, iż współcześnie można skorzystać z nowoczesnych metod usuwania osadu i brudu. Jest to piana aktywna, z której można korzystać pod niskim, jak i wysokim ciśnieniem. Piana jest optymalnie dozowana, a dodatkowo znajduje się w niej unikalny i bezpieczny dla samochodu skład. 

Piana aktywna - dlaczego warto z niej korzystać?

Regularne korzystanie z piany aktywnej ma bardzo dużo zalet. Nakłada się ją na samochód przy pomocy specjalnego pistoletu, a więc nawet mniej doświadczone osoby nie będą mieć z tym większych trudności. Środek rozprowadza się równomiernie, co pozwala kierowcom na dokładne wyczyszczenie swojego auta, w bardzo krótkim czasie. Piana aktywna oszczędza czas mycia samochodu, nawet jeśli jest to auto o nieco większych rozmiarach. Dodatkowym atutem jest to, iż efektywnie usuwa wszystkie możliwe zabrudzenia, a po plamach nie pozostaje żaden ślad. Auto prezentuje się estetycznie, tak jakby dopiero wyjechało z salonu samochodowego. 

Istnieje szansa skorzystania z kolorowej piany, która zmienia swój kolor w trakcie mycia samochodu. To dość innowacyjne rozwiązanie, które może się spodobać zwłaszcza nieco młodszym kierowcom. Piana aktywna posiada zwiększoną objętość, a więc nie trzeba martwić się o to, czy pokryje się nią cały samochód. Zrobi się to bez większych problemów.

Piana aktywna - kilka najistotniejszych zalet

Zwykłe mycie auta często okazuje się niewystarczające, dlatego warto skorzystać ze sprawdzonych i nowoczesnych środków, a piana aktywna jest jednym z nich. Działa ekspresowo, a poza tym pozwala na dotarcie w trudno zabrudzone miejsca. Piana zapewnia kierowcom:

  • doskonały efekt wizualny,

  • możliwość ekspresowego pokrycia całej karoserii,

  • gęstość, dzięki czemu piana utrzymuje się na karoserii przez dłuższy czas,

  • poprawę jakości mycia.

Nic dziwnego, że popularność piany aktywnej stale rośnie. System aktywnej piany pozwala na bezproblemowe zmiękczenie osadu i brudu, a później łatwe pozbywanie się go z własnego samochodu. To cel każdego kierowcy, który udaje się do myjni bezdotykowej. To pierwszy etap intensywnego mycia swojego auta, na który należy się zdecydować tuż po przyjeździe do myjni. Dzięki temu auto będzie wyglądało, jak nowe i z pewnością zachwyci niejednego kierowcę. Taki system działa niezawodnie, a pianę nakłada się od dołu do góry. 

Kto powinien korzystać z aktywnej piany?

Z aktywnej piany powinien korzystać praktycznie każdy kierowca, który chce odpowiednio zadbać o swoje auto. Z całą pewnością taki system okaże się strzałem w dziesiątkę, w przypadku dość mocno zabrudzonych aut. Jeśli ktoś lubi jazdę terenową lub też często podróżuje po kraju porą zimową, albo w trakcie niekorzystnych warunków atmosferycznych, taka opcja będzie dla niego właściwym rozwiązaniem. 

Piana aktywna poradzi sobie nawet z nieco starszymi zabrudzeniami. Można z niej skorzystać przy myciu:

  • felg,

  • nadkoli,

  • karoserii,

  • opon

Jak widać ma bardzo uniwersalne zastosowanie, co powinno sprostać oczekiwaniom bardziej wymagających kierowców. Piana aktywna pozwala zadbać o własne auto, ale też zwiększyć jego wartość estetyczną i sprawnie je upiększyć. Dba się w ten sposób o czystość wielu elementów zewnętrznych. Taki system doskonale usunie brud z lakieru samochodowego i sprawi, że auto wzbudzi podziw na ulicach, ale także wśród przechodniów.