Szczotki do myjni

Samoobsługowe myjnie bezdotykowe cieszą się w naszym kraju coraz większym zainteresowaniem, bowiem jest to bardzo wygodny i komfortowy sposób na mycie auta, podczas którego stosuje się tylko wodę pod wysokim ciśnieniem oraz ewentualnie specjalne, miękkie szczotki. Szczotki do myjni z aktywną pianą również cieszą się dużą popularnością, aczkolwiek bardzo wiele osób zastanawia się jak w prawidłowy sposób korzystać z myjni bezdotykowej oraz w jaki sposób myć samochód aby pozbyć się wszelkich zabrudzeń? W poniższym artykule znajdziesz odpowiedzi na te oraz inne pytania!

Sposoby mycia na myjni bezdotykowej

Przede wszystkim należy podkreślić, iż w zależności od typu danej myjni samochód może być pokryty warstwą aktywnej piany, a wszystko to odbywa się bez dotykania karoserii, natomiast można także umyć karoserię miękką szczotką, która wypuszcza zarówno gorącą wodę jak i aktywną pianę. Jednakże w przypadku szczotek warto najpierw precyzyjnie spłukać samochód, bowiem dzięki temu pozbędziesz się piasku oraz unikniesz ryzyka porysowania lakieru. Gdy samochód pokryty jest warstwą piany lub został umyty szczotką z aktywną pianą następnym etapem jest mycie samochodu używając wody z szamponem pod wysokim ciśnieniem. Na sam koniec należy dobrze spłukać samochód!

Szczotki do myjni bezdotykowych

Obecnie istnieje możliwość skorzystania ze specjalnych, nowoczesnych systemów łatwego montażu szczotek w myjniach, bowiem

  • klienci często wybierają tego typu myjnie ze względu na dodatkowy program "domywanie", gdyż dzięki niemu można usunąć nawet najbardziej skomplikowany brud. W tym przypadku pianka, która jest rozpuszczona w miękkiej wodzie, nanosi się na powierzchnię z zastosowaniem lancy ze szczotką.

Powinieneś wiedzieć, iż dostępne obecnie szczotki do myjni wyposażone są w naturalne, długie włosie, wyróżnia je przede wszystkim delikatność a jednocześnie niezwykła trwałość! Szczotki do myjni posiadają bardzo wiele zalet, między innymi:

  • specjalnie zaprojektowane włosie nie przyjmuje brudu

  • wszelkie zanieczyszczenia usuwane są powierzchni, która jest czyszczona i nie przylegają do włosia

  • brzeg szczotki jest zabezpieczony elastyczną, gumową oprawą, która stanowi zabezpieczenie pojazdu przez zarysowaniem.

Szczotka do myjni- jaka powinna być?

Szczotka do myjni jest doskonałym rozwiązaniem zarówno dla inwestorów jak i klientów, którzy korzystają z myjni bezdotykowych, jednakże aby szczotka we właściwy sposób wypełniała swoje zadanie musi spełniać pewne wymagania. Pierwszym i najważniejszym warunkiem jest bezawaryjny system antyzamarzaniowy, gdyż dzięki niemu szczotka nie zamarza. Pamiętaj również, że szczotka do myjni powinna być ekonomiczna, ponieważ dzięki takiemu zastosowaniu klient jest zadowolony z uzyskanego efektu końcowego, natomiast inwestor może sporo zaoszczędzić. Bardzo dużym plusem korzystania z myjni bezdotykowej jest przede wszystkim jej cena za skorzystanie z usługi, bowiem średni koszt za mycie samochodu waha się w przedziale od 2 do 5 złotych!

Bezdotykowa myjnia to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich posiadaczy samochodów, obecnie dostępne szczotki do myjni powodują, iż nie trzeba już domywać auta na własną rękę. Szczotki w myjniach wykonane są z naturalnego włosia, więc są całkowicie bezpieczne dla lakieru!