Czy warto inwestować w myjnie samochodowe?

Każdego roku liczba samochodów poruszających się po naszych drogach rośnie, co za tym idzie trzeba mieć na uwadze również zapotrzebowanie na usługi związane z tym czego potrzebują właściciele samochodów. Oczywiście warsztaty, stacje paliw, sklepy z częściami samochodowymi – to wszystko jest potrzebne właścicielom samochodów. Wśród tych usług, które mają istotną rolę znajduje się także kwestia związana z utrzymaniem czystości w samochodzie. Dlatego znaczenie dla użytkowników samochodów mają także myjnie samochodowe i dostęp do nich. Obecnie szczególnie liczne są myjnie samoobsługowe, w związku z tym pojawia się pytanie od strony inwestorskiej czy warto się zdecydować na inwestycję w tego typu myjnie.

Najbardziej popularne myjnie samoobsługowe 

Wśród myjni samochodowych znaleźć można kilka różnych typów. Dostępne są myjnie ręczne, gdzie ktoś odpowiada za mycie samochodu i wykonuje wszystko ręcznie, myjnie automatyczne, gdzie samochodem wjeżdża się do specjalnego garażu, gdzie automatycznie pracujące szczotki dokonują mycia auta i ostatnia opcja to bezdotykowe myjnie samoobsługowe z myjką wysokociśnieniową. I to właśnie ten ostatni typ obecnie cieszy się największą popularnością, gdzie każdy sam myje swój samochód wykorzystując do tego ciśnieniową myjkę uruchamianą przez automat wrzutowy na monety. To niewątpliwie wygodna i chętnie wykorzystywana opcja, ponieważ samemu myje się auto i można to zrobić taniej niż w innych myjniach. 

Czy inwestować w myjnie samochodową? 

Duża popularność takich myjni sprawia, że pojawia się zainteresowanie ze strony inwestorów i pytanie o to czy warto zainwestować w taką myjnię. Oczywiście trudno o jednoznaczną odpowiedź na tak postawione pytanie, ponieważ istnieje wiele czynników, które mają wpływ na to czy inwestycja w myjnie będzie opłacalna. Warto rozważać taką kwestię uwzględniając wszystkie istotne aspekty takiej działalności, mianowicie koszty założenia czy znalezienie odpowiednie lokalizacji dla myjni. Między innymi dlatego sięgając do oferty MTech Polska można liczyć na doświadczenie firmy, która dostarcza infrastrukturę do myjni samochodowych. To świetne rozwiązanie, dzięki któremu można będzie zainwestować w myjnie pod okiem firmy, która dostarczy właściwy sprzęt i zaproponuje właściwe dla danej lokalizacji rozwiązania. 

Badanie opłacalności inwestycji 

Myśląc o tym, by zainwestować w myjnię samochodową trzeba mieć taką inwestycję odpowiednio przemyślaną i przeanalizowaną jej potencjalną opłacalność. Należy sprawdzić jak wygląda sytuacja na rynku myjni w okolicy, by znaleźć dobrą lokalizację, gdzie będzie możliwość uzyskania miejsca z dużym ruchem samochodów. Wtedy można oczekiwać, że myjnia wzbudzi zainteresowanie i faktycznie będzie na siebie zarabiać. Do tego w grę wchodzą koszty jej przygotowania na poziomie około 150 tysięcy złotych za każde stanowisko mycia. Planując inwestycję warto zadbać o dobrego dostawcę osprzętu do myjni samochodowej oraz odpowiednie środki do mycia, które będą tam wykorzystywane. Będzie to miało istotne znaczenie, ponieważ można konkurować z innymi myjniami jakością wykorzystywanych proszków i szamponów, a także zadbać o dłuższy niż konkurencja czas mycia, w ten sposób będzie można przyciągnąć na myjnie więcej klientów. 

Niewątpliwie popularność myjni samoobsługowych jest spora, natomiast trzeba mieć na uwadze to, by znaleźć odpowiednie miejsce pod taką myjnię i dobrego dostawcę sprzętu, który na myjni będzie funkcjonował. Wtedy będzie można oczekiwać, że taka myjnia będzie pracować na wysokim poziomie a klienci chętnie będą na nią wracać. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *